Telefon
+48 518 972 023
+48 604 955 223

Lokalizacja 
ul. Wapiennicza 5
46-050 Tarnów Opolski

 

O formacji Hałas Dance Group

 

Formacja Taneczna Hałas powstała w Kosorowicach (gmina Tarnów Opolski) w kwietniu 2000 r. Założycielem, choreografem i trenerem zespołu jest Danuta Kampa. Do roku 2013 jedyny choreograf i trener zespołu, wspomagany warsztatowo przez trenera akrobatyki. Zespół skupia ponad 100 tancerzy w wieku od 4 do 19 lat oraz 12-osobową grupę dorosłych 30+. Tancerze zamieszkują wiele miejscowości Opolszczyzny. Należą do nich: Tarnów Opolski, Nakło, Walidrogi, Raszowa, Kosorowice, Miedziana, Kamionek, Siedlec, Szymiszów, Strzelce Opolskie, Suchy Bór, Lędziny, Chrząstowice, Daniec, Dębska Kuźnia, Dębie, Dąbrowice, Niwki, Szczedrzyk i Krasiejów.

Trenerami wspomagającymi rozwój taneczny Formacji Tanecznej Hałas są: Beata Mehlich, Monika Kiermasz, Katarzyna Nocoń oraz Dorota Zmuda.

Zajęcia taneczne odbywają się w Pracowni Działań Szytych na Miarę „SZAFIR” w Tarnowie Opolskim, przy ul. Wapienniczej 5 (dawna Świerczewskiego, przy Zakładach Wapienniczych Lhiost S.A.) oraz w Klubie Samorządowym w Chrząstowicach dwa lub trzy razy w tygodniu. Dodatkowo dzieci biorą udział w zajęciach akrobatyki sportowej oraz tańca klasycznego.

Od wielu lat zespół bierze udział w turniejach, konkursach oraz festiwalach o randze wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej zdobywając wysokie lokaty. Wiele z tych przedsięwzięć to wyjazdy kilkudniowe, podczas których odbywają się warsztaty taneczne pod okiem wykwalifikowanych specjalistów. Zdarza się, że wyjazdy te połączone są z turnusami rehabilitacyjnymi. Latem nasz zespół zapraszany jest na pokazy taneczne zarówno w kraju jak i za granicą. Nasze występy cieszą się niezwykłym zainteresowaniem i ogromną oglądalnością.

W czasie osiemnastoletniej działalności przez zespół przewinęło się setki dzieciaków. Wiele z nich rezygnowało z tańca już po kilku miesiącach, inne latach, są też takie, które tańczą w formacji od początku jej istnienia. Często zdarza się, że dzieci oraz ich rodzice zapisując się na zajęcia mają zupełnie inne wyobrażenie o tańcu, niż okazuje się w rzeczywistości. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że taniec to sztuka wymagająca wytrwałości, samozaparcia i umiejętności, której nie można nauczyć się w ciągu jednego roku.

W naszej grupie najlepiej odnajdują się dzieci, dla których taniec jest lub po jakimś czasie staje się sposobem na życie. Częste treningi wymagające zaangażowania oraz wysoka częstotliwość wyjazdów powoduje, że dzieci niejednokrotnie zmuszone są rezygnować z wielu przyjemności, które są przywilejem ich rówieśników nie mających stałych obowiązków i zainteresowań. Jednak, pomimo wielu zajęć, nierzadko bólu i różnego typu wyrzeczeń dzieciaki chętnie pracują i cieszą się życiem.

Jeśli jesteście głodni sukcesu i nie zraża was ciężka praca zapraszamy do naszego zespołu. Możemy obiecać, że nieznane wam będzie pojęcie nudy. Szpagat, przerzut bokiem lub rundak, czyli ćwiczenia, które w tej chwili wydają się wam nie osiągalne staną się rzeczywistością. Poznacie również wielu rówieśników z terenu całej Polski i innych krajów. Czegóż można chcieć więcej?

Z tanecznym pozdrowieniem zapraszamy wszystkich zainteresowanych!!!